Kontakt

Strefa wiedzy

Strefa Wiedzy to miejsce w którym znajdziesz praktyczne porady, informacje o nowościach rynkowych, artykuły branżowe, planowane szkolenia i aktualności z zakresu instalacji sanitarnych i grzewczych.

RAVAK: industrialna aranżacja łazienki dzięki kabinie prysznicowej PIVOT Black

ravak pivot black

Aranżacja łazienka w stylu industrialnym wymaga nieco innych rozwiązań. Istotnym elementem w tej eleganckiej układance jest kabina i drzwi prysznicowe, najlepiej w czarnym wariancie. Dlatego polecamy zapoznać się z serią RAVAK Pivot Black. Idealna opcja dla miłośników modnego wystroju wnętrza.

Więcej

SKALAR: Zawory kulowe – niezbędne elementy każdej instalacji (różne modele)

porada skalar zawory kulowe

Zawory kulowe to niezbędne elementy całej instalacji, które służą do odcięcia dopływu wody. Dzięki takim rozwiązaniom możliwe jest właściwe funkcjonowanie ogrzewania, a także wielu gałęzi przemysłu. Zawór gwarantuje bezpieczeństwo instalacji wodociągowej wody ciepłej czy zimnej, chroniąc budynek przed zalaniem.

Więcej

GROHE: Systemy prysznicowe z armaturą termostatyczną

porady grohe systemy prysznicowe

Łazienka to wyjątkowe miejsce w każdym domu. Coraz częściej tam odpoczywamy i relaksujemy się (np. po męczącym dniu w pracy). Kiedyś jednak kojarzyła się jedynie z czynnościami czysto praktycznymi, więc miała być komfortowa i funkcjonalna. Czasy jednak się zmieniły. Wymagania wzrosły. Dlatego pojawiły się systemy prysznicowe Grohe z armaturą termostatyczną

Więcej

KERMI: Dark Edition – czarne i industrialne ścianki prysznicowe

porada kermi dark edition

Czerń w łazience przestała być tematem tabu. Klasyczne rozwiązania często są zastępowane dotąd niespotykanymi. Chociaż mogłoby się wydawać, że ten kolor w połączeniu z niewielkim metrażem może gwarantować 100% przytłoczenia, to nie w tym przypadku. Czarne profile kabin Kermi są cienkie i podkreślają kontrast między ciemnymi i jasnymi powierzchniami.

Więcej

WILO-Rain 1: nowoczesna kompaktowa centrala deszczowa z automatycznym dopustem wody

Wilo rain 1

Deficyt wody pitnej – z roku na rok – staje się coraz większym problemem. Dlatego wszelkie rozwiązania, które pozwalają na oszczędzanie tych szczególnych zasobów zawsze są mile widziane. Okazuje się, że nawet 50% dziennego zużycia wody w gospodarstwie domowym wcale nie musi pochodzić z sieci. Staje się tak za sprawą nowoczesnych urządzeń, np. centrali deszczowej Wilo-RAIN1.

Więcej

KLUDI: Pakiet Pure&Style 7w1 – pakiet nowoczesności i funkcjonalności

porada kludi pure style

Seria KLUDI Pure&Style to idealne rozwiązanie dla osób, które zwracają szczególną uwagę na estetykę oraz funkcjonalność. Zgrany duet, które nie może bez siebie istnieć. W tym przypadku siedem elementów odpowiada za zapewnienie domownikom należytego komfortu.

Więcej

KOSPEL: Kocioł elektryczny jako produkt ekologiczny

Porada kospel kocioł elektryczny eko

Ogrzewanie elektryczne – dzięki większej świadomości ekonomicznej i ekologicznej – w ostatnim czasie zdecydowanie zyskuje na popularności. Nie bez znaczenia jest również łatwość montażu urządzeń, bezobsługowa praca, a także możliwość uzyskania dotacji z programu „Czyste powietrze” na wymianę kotła na bardziej ekologiczny

Więcej

HONEYWELL: Detektor tlenku wegla z serii XC – bezpieczenstwo przede wszystkim

porada honeywel detektor tlenku węgla

Honeywell - podczas projektowania urządzeń – zwraca uwagę na systemy wykrywania gazów, nawet w najbardziej wymagających warunkach. Bezpieczeństwo jest bardzo istotne, dlatego zastosowanie modeli detektorów tlenku węgla z serii XC może uratować Twoje życie.

Więcej

HONEYWELL: Oszczędne i eleganckie głowice Thera-5

porada honeywell termostat thera 5

Nawet sobie nie zdajemy sprawę, jak istotne dla domowego budżetu i bezpieczeństwa są takie elementy jak głowica termostatyczna. Należy wybrać odpowiednie modele, aby kontrolować zarówno wydatki, jak i temperaturę w pomieszczeniu.Głowica Thera-5 to bardzo przemyślane rozwiązanie. Wykonuje swoją pracę, a jednocześnie – dzięki swoim niewielkim gabarytom – jest kompatybilna z każdym wnętrzem

Więcej

Ricom Energy: nowoczesne systemy instalacji odprowadzania spalin

Ricom Energy: nowoczesne systemy instalacji odprowadzania spalin

W dzisiejszych czasach producenci (np. Ricom Energy) dużą wagę przykładają do czystości powietrza i bezpieczeństwa. Obecne systemy instalacji nie tylko są nowoczesne, ale i kompatybilne, ekologiczne i przede wszystkim właśnie bezpieczne. Systemy Ricom Energy stosowane są w budownictwie, gdzie podstawowym źródłem ogrzewania jest kocioł kondensacyjny działający na paliwo gazowe.

Więcej